Διασυρμός Απόλλωνα από Διαγόρα

Ο Διαγόρας Ρόδου συνέτριψε 5-0 τον αποδεκατισμένο Απόλλωνα Λάρισας.

Την πρώτη του εντός έδρας νίκη πανηγύρισε τη Δευτέρα (19/12) ο Διαγόρας Ρόδου. Οι Κυανέρυθροι διέσυραν 5-0 τον αποδεκατισμένο Απόλλωνα Λάρισας και τον έπιασαν στη βαθμολογία.

Στο 18' ο Παραστατίδης άνοιξε το σκορ για τον Διαγόρα και ο Βουργουντζής στο 23' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας βρήκε νωρίς (47') τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Μπούμπα και δύο λεπτά αργότερα ο Παραστατίδης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Στο 63' το 5-0 διαμόρφωσε ο Βουργουντζής.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ 5-0
Σκόρερ: 18', 63' σουτ Παραστατίδης, 23', 65' σουτ Βουργουντζής, 47' σουτ Μπούμπας

ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Πάρης Ανδράλας): Γαλάνης, Βουργουντζής, Μανιώτης, Πετράκης (56' Χότζα), Τάτσης, Καραμάνης (46' Μαγκάκης), Παπαϊωάννου (54' Οικονομίκος), Μπούμπας (56' Καβαλιέρι), Τσιαντούλας, Παραστατίδης, Λαϊουέλ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Βαγγέλης Στουρνάρας): Οικονομόπουλος, Αυλωνίτης, Καλούσης, Ποτόσογλου, Κοτσιανούλης, Μπαλογιάννης, Μπεκιαρίδης (56' Χουμόλι), Κλιγγόπουλος (65' Διβανές), Ζαχαράκης, Ντουλγκέροφ, Ντ’ Αγκοστίνο.

Διαιτητής: Μαχαίρας (Αθήνας)
Βοηθοί: Μαραθωνίτης, Ισσά (Αθήνας)

Last modified onΔευτέρα, 19 Δεκέμβριος 2022 16:07