Σεφτέ με Ρουφ ο Ολυμπιακός Β

Πρώτη νίκη (2-0) στο πρωτάθλημα για τους Πειραιώτες απέναντι στην ουραγό ομάδα του Β' ομίλου.

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε τη Δευτέρα (12/12) ο Ολυμπιακός Β. Οι Ερυθρόλευκοι επικράτησαν στο «Ελ Πάσο» του ΠΑΟ Ρουφ με 2-0 και αναρριχήθηκαν στη βαθμολογία. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι παραμένουν στον πάτο του ομίλου χωρίς βαθμό και βλέπουν ότι η παραμονή στην κατηγορία θα είναι εξαιρετικά δύσκολο να επιτευχθεί.

Ο Ολυμπιακός Β προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με σουτ του Κωστή και το τρίποντο για τους τυπικά γηπεδούχους «κλείδωσε» ο Μπα με πέναλτι έπειτα από χέρι του Πανουργιά.