Επικράτηση Καρδίτσας, 2-1 τη Ρόδο

Η Αναγέννηση Καρδίτσας νίκησε 2-1 τη Ρόδο στα Τρίκαλα.

Νικήτρια με σκορ 2-1 αναδείχθηκε η Αναγέννηση Λαρδίτσας στη φιλική αναμέτρηση απέναντι στη Ρόδο.

Η Ρόδος άνοιξε το σκορ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Παπάζογλου, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη του πρώτου 45λεπτου. Στην επανάληψη η Αναγέννηση μπήκε αποφασισμένη να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης και το πέτυχε στο 55ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρτιν Μπενγκόα. Δέκα λεπτά αργότερα ο Ξέρρας μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε, κερδίζοντας το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Άρης Λώττας, ο οποίος ήταν εύστοχος, γράφοντας το 2-1, το οποίο έμελε να ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Λαρρέα, Γκόλιας, Καρανίκας, Σταμόπουλος, Λαγός, Βιδάλ, Μπενγκόα, Πολίτης, Μπραμπίγια και Μπιανκόνι

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μ. Θεολόγης, Κουτρομάνος, Γκουγκούδης, Κοτσώνης, Μπακρατσάς, Γκίνη, Κουτσιανικούλης, Μάνιος, Λώττας, Ξέρρας και Ανδρέου

Last modified onΠέμπτη, 02 Σεπτέμβριος 2021 14:39