LIVE Αστ. Τρίπολης - Ολυμπιακός Β. (2-0)

Ενημέρωση για την εξέλιξη του αγώνα των «16» του Κυπέλλου, Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός Βόλου (20:00, OTE TV).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 2-0 (62' Ντε Μπλάσις, 76' Φορμίκα) -ΤΕΛΙΚΟ

62' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Ράγιος σέντραρε από δεξιά και ο Ντε Μπλάσις με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα Τρίπολης.

75' ΔΟΚΑΡΙ ο Αστέρας Τρίπολης σε σουτ του Ράγιος έπειτα από σέντρα του Τσαμπούρη.

76' ΓΚΟΛ 2-0! Μακρινή σέντρα του Φορμίκα από αριστέρα, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, καθώς κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στα δίχτυα του Σταυράκη.

Οι Αρκάδες στο πρώτο ημίχρονο είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τους Ράγιος (5'), Περόνε (12'), Έγκον (17'), ενώ ο Ολυμπιακός Βόλου απείλησε με τους Κοτζαθανάση (13'), Πετκάκη (29').

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάκης Τσιώλης)Μπαντής, Τσαμπούρης, Φορμίκα, Πιπίνης, Σανκαρέ, Φραγκουλάκης (46' Ναβάρο), Κουρμπέλης, Έγκον (59' Ουσέρο), Ντε Μπλάσις, Ράγιος, Περόνε (79' Κάφα).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Αντώνης Μάνδαλος)Σταυράκης, Πετκάκης (59' λ.τρ. Στουρνάρας), Παλαιολόγος, Γκότοβος, Γουσούλης, Τσιάτσιος, Κοτζαθανάσης, Στογιάνοφ Ανιέτε (67' Γαλάνης), Μπακαγιόκο, Ογιαρμπίντε.

Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων)

Βοηθοί: Καρσιώτης (Τρικάλων), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας)

* Πρώτο ματς: Ολυμπιακός Βόλου - Αστέρας Τρίπολης 1-1

Last modified onΤετάρτη, 23 Ιανουάριος 2013 21:51