Πρώτο «διπλό» η Νίκη Βόλου!

Την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Football League, πέτυχε η Νίκη Βόλου, η οποία επικράτησε 1-0 του Θεσπρωτού, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Οι Θεσσαλοί ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, είχαν τις φάσεις για γκολ και τελικά το πέτυχαν στα μισά της επανάληψης, φτάνοντας τους 21 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Στο τέλος οι γηπεδούχοι λίγο έλειψαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες στις καθυστερήσεις.

Στο 65’ ο Ντομίνγκεθ έβαλε μπροστά στο σκορ τη Νίκη, η οποία έχασε ευκαιρία με τον Ροχάνο να κάνει το 2-0 στο 79'.

Στο 81’ ο Ευθυμίου λίγο έλειψε να φέρει το ματς στα ίσα και στο 93’ μετά από γέμισμα του Σερβιλάκη η κεφαλιά του Κατσή πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Αποστολίδη.

ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Κωνσταντάκος, Σερβιλάκης, Νόνης, Καρβούνης, Δημήτρουλας, Κολτσίδας, Μπίκας (63’ Κολλάς), Ραμίρεζ, Ντάλα Κόστα, Βουκομάνοβιτς (83’ Κατσής), Γώγος (72’ Ευθυμίου)

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αποστολίδης, Σ. Κυριακίδης (60’ Ιορδανίδης), Κ. Κυριακίδης, Αλιατίδης, Μπαλάφας, Μπιτσάκος, Καμπαγέρο (90’ Τσιώλης), Ντομίνγκεθ, Κρουθ (73’ Βοσκόπουλος), Γκαρσία, Ροχάνο

Last modified onΚυριακή, 05 Ιανουάριος 2020 18:01