Ήττα του Καραϊσκάκη

Ο Καραϊσκάκης Άρτας γνώρισε φιλική ήττα με 2-0 από τον Κρόνο Αργυράδων.

Μία ημέρα μετά το δυνατό τεστ με τον ΠΑΣ Γιάννινα και τη φιλική ήττα με 4-0 ο Καραϊσκάκης Άρτας έδωσε χρόνο σε όσους δεν είχαν αρκετά λεπτά συμμετοχής. Το Σάββατο (08/09) οι «πράσινοι» αντιμετώπισαν στο γήπεδο Κομποτίου τον Κρόνο Αργυράδων και ηττήθηκαν 2-0 με τέρματα που σημείωσε ο Σπαχίου.

Χαμένες ευκαιρίες για τον Καραϊσκάκη είχαν οι Γυφτοκώστας, Ματθαίου στο πρώτο 45λεπτο, ενώ η πίεση αυξήθηκε στο τελευταίο 20λεπτο, οπότε πέρασαν στον αγώνα οι βασικοί. Ο Παπαδόπουλος στο 73' είχε κεφαλιά άουτ, στο 83' ο Άλεξιτς αστόχησε με προβολή, ενώ ένα λεπτό μετά ο Παπαδόπουλος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι με σέντρα - σουτ.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Σάκης Παπαβασιλείου): Μούτσα (46' Παππάς), Κάκκο (70' Παπανίκου), Παντίδος (70' Καραγιαννίδης), Χρούσιελ (70' Καπίας), Παναγιώτου (70' Μπεκατώρος), Μασούρας (70' Μαχαίρας), Βασίλας (70' Χούσος), Γυφτοκώστας (70' Ψιάνος), Ματθαίου (46' Παπαδόπουλος), Κυριάκης (70' Άλεξιτς), Κούσης (70' Λίτσκας).

ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ (Νίκος Θεοδοσιάδης): Βάρελης, Μεσημέρης, Κωστακιώτης, Πολυχρονάκης, Χατζηδημητρίου, Κονισπολιάτης, Κοιλιάρας, Αχείμαστος, Κατσιαμήτας, Μουζακίτης, Σπαχίου.

Πηγή: artagoal.gr

Last modified onΣάββατο, 08 Σεπτέμβριος 2018 21:12