Απαιτείται βελτίωση

Η Καλλιθέα έχει δεχτεί οκτώ γκολ στα τρία τελευταία φιλικά.

Το δεύτερο φιλικό με ομάδα Football League έδωσε το Σάββατο (17/09) η Καλλιθέα. Ο τεχνικός, Τάκης Γκώνιας έδειξε ότι έχει καταλήξει στην ενδεκάδα του πρωταθλήματος, χρησιμοποιώντας τους ίδιους για δεύτερο διαδοχικό ματς, όμως οι «κυανόλευκοι» έδειξαν αδυναμίες, παίζοντας πολύ ψηλά. Έτσι, δέχτηκαν τρία γκολ από την ΑΕΛ Καλλονής, όσα δηλαδή είχαν δεχτεί στη Μυτιλήνη, ενώ είχε προηγηθεί το 2-2 με την Κηφισιά.

Στο ματς του Σαββάτου (17/09) και για δεύτερο σερί φιλικό ο Ντούνης βρέθηκε κάτω από τα δοκάρια, ο Λεβέντης έπαιξε δεξιά, ο Σταμόπουλος αριστερά και οι Πάττας, Μουχτάρης στόπερ. Αμυντικά χαφ ήταν οι Μακκο, Γκίνης, μπροστά τους έπαιξε ο Μπέλης. Στη δεξιά πτέρυγα έπαιξε ο Σταματάκος, αριστερά ο Σμυρλής και στην κορυφή της επίθεσης ο Τσίπρας.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «κυανόλευκοι» είχαν την κατοχή της μπάλας απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν απείλησε, όμως στο δεύτερο 45λεπτο φάνηκαν τα αμυντικά κενά, με τον επιθετικό της Καλλονής, Μιχάλη Φράγκο να βγαίνει πολλές φορές μόνος στην κόντρα.

Last modified onΚυριακή, 18 Σεπτέμβριος 2016 13:06