Καλλιθέα ξανά ο Γκίνη

Εκ νέου δανεικός στην Καλλιθέα από τον Πανιώνιο ο Νταμιάνο Γκίνη.

Και την επόμενη αγωνιστική περίοδο ο Νταμιάνο Γκίνη θα φορέσει τη φανέλα της Καλλιθέας. Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι η αθηναϊκή ομάδα συμφώνησε με τον Πανιώνιο για την επέκταση του δανεισμού του 21 ετών χαφ, ο οποίος αυτή τη στιγμή έχει υποχρεώσεις με την Εθνική ομάδα της Αλβανίας και θα ενσωματωθεί με τους συμπαίκτες του τη Παρασκευή (13/8) στο Καρπενήσι.

Την Τετάρτη (10/8) η Κ21 της χώρας του έπαιξε με την Ιταλία σε φιλικό ματς, αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0) και ο Γκίνη αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά. Τη σεζόν που ολοκληρώθηκε έπαιξε με την Καλλιθέα σε 22 παιχνίδια και σημείωσε 1 γκολ. Το 2014-2015 ο Αλβανός χαφ έπαιξε σε 6 αγώνες του Πανιωνίου στη Super League και άλλα δύο στο Κύπελλο.

Last modified onΠέμπτη, 11 Αύγουστος 2016 11:32