«Πονοκέφαλος» για Καραδήμο

Ο υπηρεσιακός τεχνικός της Καλλιθέας θα στερηθεί τις υπηρεσίες του Μασένα απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης

Η ικανοποίηση στις τάξεις της Καλλιθέας για τη νίκη στο πρώτο ματς στην… μετά-Παντέλη εποχή μετριάστηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τον Εργοτέλη. Η αθηναϊκή ομάδα με τον Λουκά Καραδήμο στον πάγκο της επικράτησε μεν με 1-0 των Κρητικών αλλά στο 89ο λεπτό «έχασε» τον Μασένα. Ο Βραζιλιάνος μέσος αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα, καθώς είχε «κιτρινιστεί» και στο 35’, με συνέπεια να αποβληθεί. Έτσι, θα αναγκαστεί να λείψει από το προσεχές εκτός έδρας παιχνίδι με τον Απόλλωνα Σμύρνης το Σάββατο (12/12) για την 12η αγωνιστική.