Νίκη με Καλτσά η Καλλιθέα

Οι «κυανόλευκοι» επικράτησαν 1-0 του Ελπιδοφόρου.

Χάρη σε γκολ του Νίκου Καλτσά με πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο η Καλλιθέα νίκησε 1-0 τον Ελπιδοφόρο σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Ελ Πάσο το Σάββατο (22/10). Ο τεχνικός Βαγγέλης Γούτης έκανε αρκετές δοκιμές και είναι χαρακτηριστικό ότι ο Ηρακλής αγωνίστηκε ως κεντρικός αμυντικός και, μάλιστα, είχε πολύ καλή απόδοση. Αντίθετα, δεν αγωνίστηκαν οι Κατσίκης, Ντιαλό, Φουντουκίδης, Βιδάλης.

Η Καλλιθέα έπιασε καλή απόδοση και θα μπορούσε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ αν οι επιθετικοί της ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Τακίδης, Ηρακλής, Κουτρουμπής, Αρκούδας, Σταύρου, Ρουσσάκης, Καλτσάς, Πλατέλλας, Ματσούκας, Μαρουκάκης, Ντακόλ. Έπαιξαν και οι: Κατσούλης, Πρίπου, Στούμπος, Καψαλοπόδας, Θωμόπουλος, Μιχαλόπουλος, Αρβανίτης.

ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ: Ιωσήπου, Στασινός, Χόρτας, Λίτσος, Λέρι, Κορακάκης, Καραμέρης, Στρατάκης, Κάρο, Γκόντχος, Μακρής. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ντίμπρα, Κακλαμάνος, Γκουζούλας, Λυμπέρης, Ντούμος.