Ντα – γκολ πρόκρισης!

Με γκολ του Ντακόλ στο 117’ η Καλλιθέα επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Καλαμαριάς και θα αντιμετωπίσει τον Άρη στην 3η φάση του Κυπέλλου.

Η αθηναϊκή ομάδα είχε να αντιμετωπίσει την κόπωση από τους αγώνες πρωταθλήματος, όμως η εντολή από την ΠΑΕ ήταν ρητή. Πρόκριση, ώστε να υπάρξουν έσοδα από τον αγώνα με τον Άρη, έναν αντίπαλο που αφήνει πολλά περιθώρια αισιοδοξίας για εξαιρετική πορεία στον θεσμό. Η Καλλιθέα, λοιπόν, τα κατάφερε. Πήγε το ματς στην παράταση και ο Ντακολ στο 117’, αποδείχτηκε «χρυσή» αλλαγή, καθώς βρήκε δίχτυα και έστειλε την Καλλιθέα στην 3η φάση!

Απόλλων Καλαμαριάς (Ανδρέας Παντζιαράς): Καρατζιοβαλής, Σακκάς, Αλμπάνης, Κισκαμπάνης, Κώτσιας, Βέντζιος, Μανουσάκης, Παντελιάδης (83' Παρμαξίδης), Πιτσόκος, Λεπτοκαρίδης, Χαλιμπάκης (90' Πασιαλής).

Καλλιθέα (Νίκος Παντέλης): Μιχελής, Πίκολο, Χριστοφιλέας, Καλτσάς, Ρουσάκης, Ντα Σίλβα (87' Ντακόλ), Μαρουκάκης, Μουσταφίδης (55' λ.τ Ατματζίδης), Κατσικογιάννης, Φαρινόλα (105’ Ματσούκας), Σταύρου.

Last modified onΠέμπτη, 25 Οκτώβριος 2012 21:00