Το 2ο buzzer beater του Γκαλίτσιου

Ο 24χρονος αμυντικός της Σπάρτης, Αλέξανδρος Γκαλίτσιος, σκόραρε και πέρυσι στο φινάλε.

Στο 88ο λεπτό του αγώνα με την Αναγέννηση Καρδίτσας, ο Αλέξανδρος Γκαλίτσιος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε τη νίκη (1-0) στη Σπάρτη. Ο 24χρονος αμυντικός είχε βρεθεί σε θέση βολής και δεν άφησε την ευκαιρία αναξιοποίητη.

Κάτι ανάλογο είχε κάνει και πέρυσι, στο μοναδικό τέρμα του κατά την παρουσία της ομάδας της Λακωνίας στη Γ' Εθνική. Στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Καλαμάτα, στις 13/12/2015, σκόραρε με κεφαλιά στο 90' και η Σπάρτη επικράτησε 2-1 στη Μεσσηνία.

Ένα γκολ είχε σημειώσει και την αγωνιστική περίοδο 2014-2015, όταν αγωνιζόταν στον ΠΑΟ Κρουσώνα. Στο νικηφόρο (4-2) ματς της ομάδας του απέναντι στον Ηλυσιακό είχε βάλει το τέταρτο τέρμα για την ομάδα του Ηρακλείου.

Last modified onΔευτέρα, 13 Μάρτιος 2017 12:16