Τριάρα η Παναχαϊκή στην Αχαγιά

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού επικράτησε με 3-1 της Αχαϊκής, στην Αχαγιά.

Την ευκαιρία να ξεμουδιάσουν είχαν την Κυριακή (9/8) οι παίκτες της Παναχαϊκής, στο φιλικό με την Αχαϊκή. Οι «κοκκινόμαυροι» επικράτησαν με 3-1, παρότι η Αχαϊκή άνοιξε το σκορ στο 10' με τον Αγγελόπουλο. Ο Ρόκας ισοφάρισε σε 1-1 με σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ ο Βλαντιμίρ Τζίλας έκανε το 2-1 με κεφαλιά. Το τρίτο γκολ για την ομάδα του Δημήτρη Σπανού σημείωσε ο Χαρτσιάς.

ΑΧΑΙΚΗ (Σχοινάς): Δρακοπούλος, Ντάζος, Νιάρος, Πετρόπουλος, Τσολόπουλος, Σουρανής, Α. Μαντάς, Μητρόπουλος, Κωστής, Αγγελόπουλος, Αποσκίτης. Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Δρόσος, Τραχάνης, Μυλωνάς, Η. Μαντάς, Κανελλόπουλος, Λιάκος, Καούρης, Σαμίκος, Μεντζελόπουλος, Παπαδάτος, Τσάλαφος, Φραγκούλιας.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Σπανός): Αθανασόπουλος, Κοντοδήμος, Ασίγκμπα, Κάργας, Γ. Λαμπρόπουλος, Πινδώνης, Τρίγκας, Μ. Πέδρο, Σιατραβάνης, Στεργίδης, Κυβελίδης. Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Παπαδόπουλος, Ι,. Λαμπρόπουλος, Ρόκας, Χαρτσιάς, Ντελέκος, Σαμπατάκος, Καρβουνιάρης, Τζίλας και Δημόπουλος.

Last modified onΚυριακή, 09 Αύγουστος 2015 21:18