Κούτσης: «Ρισκάραμε, αλλά...»

Δεν της βγήκε της Παναχαϊκής το ρίσκο που πήρε στο ματς με την Καβάλα, κατά τον προπονητή της, Γιώργο Κούτση.

«Παρόλο που μπήκαμε δυνατά στο παιχνίδι ελέγχοντας τον ρυθμό του παιχνιδιού βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Έχω την εντύπωση ότι έχει προηγηθεί φάουλ στον τερματοφύλακα. Προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε, δεν δημιουργήσαμε καμιά ευκαιρία ώστε να απειληθεί ο αντίπαλος κι έτσι τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να πιέσουμε τον αντίπαλο ψηλά, ρισκάραμε, δυστυχώς δεν μας βγήκε κι έτσι ήρθε μοιραία το (2-1). Συγχαρητήρια στην Καβάλα, την εύχομαι καλή συνέχεια και σε αυτή και στον φίλο μου τον Νίκο» σχολίασε μετά την ήττα των Αχαιών ο Κούτσης.

Από πλευράς ποδοσφαιριστών της Παναχαϊκής μίλησε ο Δημήτρης Γκούρτσας ο οποίος τόνισε τα εξής: «Θεωρώ ότι μπήκαμε αρκετά καλά στο παιχνίδι με την Καβάλα ωστόσο η υπεροχή την οποία είχαμε ήταν ανούσια, όπως και η κατοχή της μπάλας. Κατά συνέπεια δεν κάναμε ευκαιρίες δεν απειλήσαμε τον αντίπαλό μας όσο έπρεπε και η Καβάλα προηγήθηκε στο σκορ με (1-0) με μία αμφισβητούμενη φάση για την οποία δεν μπορώ να έχω ξεκάθαρη άποψη. Εμείς από την πλευρά μας προσπαθήσαμε στη συνέχεια να έχουμε ρυθμό, ανεβάσαμε κατά κάποιο τρόπο την απόδοσή μας αλλά και πάλι επαναλαμβάνω χωρίς να έχουμε ουσία και χωρίς να δημιουργούμε επικίνδυνες φάσεις στην περιοχή της Καβάλας. Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε ακριβώς το ίδιο, επιχειρήσαμε με ορθόδοξο τρόπο να διασπάσουμε την αντίπαλη άμυνα αλλά και πάλι χωρίς αποτέλεσμα. Μετά το (2-0) τα πράγματα απλουστεύθηκαν για την Καβάλα και το γκολ το οποίο πετύχαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα δεν μπορούσε να αλλάξει απολύτως τίποτα. Θέλω να ευχηθώ καλή συνέχεια στην ομάδα της Καβάλας».

Πηγή: kavalagoal.gr

Last modified onΚυριακή, 03 Μάρτιος 2013 19:34