«Έτοιμοι 7 Νοεμβρίου»

Στόχος της Καλαμάτας να είναι έτοιμη την 7η Νοεμβρίου όπως δήλωσε ο Νίκος Αναστόπουλος.

Μετά τη φιλική νίκη (2-1) της Καλαμάτας απέναντι στην Παναχαϊκή ο Νίκος Αναστόπουλος στάθηκε περισσότερο στα λάθη που έκανε η ομάδα του και ανέφερε:

«Στο πρώτο 20λεπτο η Παναχαϊκή μπήκε πιο καλά και προηγήθηκε νωρίς. Παίξαμε το παιχνίδι μας, ισοφαρίσαμε και από μία καθυστέρηση, αντί να διώξουμε τη μπάλα, τριπλάραμε και ήρθε το πέναλτι. Ήμαστε τυχεροί που δεν δεχτήκαμε γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πιο δυνατά, σκοράραμε και διαχειριστήκαμε το αποτέλεσμα. Το βασικό για εμάς είναι πώς θα είμαστε έτοιμοι στις 7 Νοεμβρίου, οπότε κατά πάσα πιθανότητα αρχίζει το πρωτάθλημα. Πάντα μετρά η νίκη, αλλά το αποτέλεσμα έρχεται δεύτερο. Θα δουλέψουμε τις φάσεις που δεχόμαστε, γιατί δεν γίνεται να σκοράρουμε πάντα δύο γκολ. Τα παιδιά τα έδωσαν όλα. Κάποια ήρθαν τελευταία, είναι πίσω και εκεί θα δουλέψουμε».