«Συνεχίζουμε την προσπάθεια»

Ο Παναιγιάλειος αιφνιδιάστηκε από το γρήγορο γκολ της Παναχαϊκής σύμφωνα με τον Πέτρο Δημητρίου.

Στην απόδοση του δευτέρου ημιχρόνου απέναντι στην Παναχαϊκή στάθηκε ο Πέτρος Δημητρίου μετά την ήττα (2-1) της Μεγάλης Πέμπτης. Ο τεχνικός του Παναιγιαλείου παραδέχτηκε ότι η ομάδα του δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο και τόνισε ότι οι «μελανόλευκοι» πρέπει να συνεχίσουν την προσπάθεια. Αναλυτικά είπε:

«Στο πρώτο ημίχρονο η Παναχαϊκή ήταν πολύ καλή. Δεχτήκαμε ένα γρήγορο γκολ και αυτό μας άγχωσε. Από καραμπόλα δεχτήκαμε και ένα δεύτερο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε τον έλεγχο, μειώσαμε και αν τα καταφέρναμε νωρίτερα, θα παίρναμε κάτι από το ματς. Μας αιφνιδίασε το γκολ.

Ήταν ένα μοιρασμένο παιχνίδι. Συνεχίζουμε την προσπάθεια, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Συγχαρητήρια στην Παναχαϊκή. Είναι κρίμα, γιατί είχε και πολύ κόσμο και θα μπορούσαμε να πάρουμε έστω την ισοπαλία. Τους ευχαριστούμε πολύ για τη συμπαράσταση. Στο δεύτερο 45λεπτο ήμασταν πάρα πολύ καλοι παρότι παίξαμε με τρεις αμυντικούς. Δεν κινδυνεύσαμε και είχαμε κάποιες φάσεις».

Last modified onΠαρασκευή, 06 Απρίλιος 2018 02:19