Όγδοη νίκη για ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ νίκησε 3-1 την Παλαιόχωρα στο 11ο τεστ προετοιμασίας. Αποχώρησε τραυματίας ο Ζιαμπάρης.

Την 8η νίκη του σε 11 φιλικά προετοιμασίας κατέκτησε το απόγευμα του Σαββάτου (23/09) ο ΟΦΗ. Οι «μελανόλευκοι» με γκολ των Μάρτος, Χαντί, Όγκμποε νίκησαν την Παλαιόχωρα 3-1, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο. Σημειώνεται ότι στο πρώτο 45λεπτο αντικαταστάθηκε λόγω τραυματισμού ο Ζιαμπάρης. Σημειώνεται ότι βρήκε δίχτυα για 3ο διαδοχικό τεστ ο Μάριο Μάρτος (4 γκολ συνολικά), ενώ τα τρία έφτασαν οι Χαντί, Κουσκουνάς.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ δεν ήταν απειλητικός με εξαίρεση άστοχα σουτ των Κουτσιανικούλη (20'), Μάρτος (25'). Η Παλαιόχωρα απάντησε με προσπάθειες των Δ. Μανουσάκη (22'), Αθανασόπουλου (23'), αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 39'. Ο Κουτσιανικούλης έκανε προσποίηση στον Πονηρό και ο Μάρτος που έγινε κάτοχος της μπάλας άνοιξε το σκορ.

Το 2-0 ήρθε με πέναλτι που κέρδισε ο νεοεισελθών Σιώπης στο 61'. Σκόρερ αυτή τη φορά από την άσπρη βούλα ο Χαντί. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 77' με τον Ζαϊμίδη και το 3-1 διαμόρφωσε στο 84' ο Όγκμποε μετά από ωραία συνεργασία των Ποτουρίδη, Κουσκουνά.

ΟΦΗ: Στρέζος, Ζιαμπάρης (22’ λ.τ. Ρούσσος), Κοιλιάρας (60’ Παπατόλιος), Κομεσίδης (60’ Σιώπης), Ποτουρίδης, Νάστος, Παπαστεριανός (60’ Πουρτουλίδης), Ορτέγκα (79’ Πλευράκης), Μάρτος (46’ Χαντί), Κουτσιανικούλης (60’ Ογκμποε), Μάνος (46’ Κουσκουνάς).

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ: Πονηρός (73’ Γύπαρης), Καζατζίδης (65’ Παπαδόπουλος), Σαμαράς, Θεοδωράκης, Κορνελάτος, Μανουσάκης Α. (85’ Μάστορας), Κερμενίδης, Μαζιότης (75’ Κουλούρης), Δρακάκης (86’ Καρανάκης), Μανουσάκης Δ. (70’ Ζαιμίδης), Αθανασόπουλος (60’Τσαγκαράκης).

Last modified onΣάββατο, 23 Σεπτέμβριος 2017 19:55