Ήττα στην Κέρκυρα

Ο Παναιγιάλειος έχασε 3-0 στο νησί των Φαιάκων από την Κέρκυρα.

Φιλικό στο στο βοηθητικό γήπεδο της Κέρκυρας με τη νησιωτική ομάδα έδωσε το απόγευμα του Σαββάτου (2/9) ο Παναιγιάλειος, ο οποίος γνώρισε την ήττα με 3-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Παμλίδη, ενώ το 2-0 σημειώθηκε στο 20' με τον Κόντο. Στο 25' έγινε το 3-0 για το σύνολο του Αλέκου Βοσνιάδη, αυτή τη φορά με σκόρερ τον Μπαλάφα.

Οι Αιγιώτες αιφνιδιάστηκαν από τα τρία γρήγορα γκολ και η πρώτη τους απειλή ήταν στο 33', όταν ο Ισπανός Κριστέτο είχε δοκάρι. Μετά το ημίωρο άρχισε να ισορροπεί η Μαύρη Θύελλα, που είχε δεχτεί τρία τέρματα μέσα σε 15 περίπου λεπτά. Και στο δεύτερο μέρος έδειξαν βελτιωμένη εικόνα οι «μελανόλευκοι», που έχασαν σημαντική ευκαιρία για γκολ στο 85' με τον Κόκκορη.

Στα αξιοσημείωτα η επιστροφή του Κώστα Βλάχου στη δράση. Ο νεαρός κεντρικός αμυντικός είχε υποστεί ρήξη χιαστού, ωστόσο φαίνεται ότι πλέον έχει αφήσει πίσω κάθε ενόχληση στο γόνατο.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Κουτζαβασίλης (46' Κολοβούρης), Σοϊλέδης (46' Αναστασίου), Γκομέζ (46' Ιωάννου), Βενέτης (46' Κρητικός), Γρομητσάρης, Σιόντης (46' Βάργκας), Έπστάιν (46' Γεωργίου), Κόντος (46' Κέβιν), Μπαλάφας (46' Μπάουμαν), Ντουαλά (46' Ζορμπάς), Παμλίδης (46' Σπίνουλας).

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Πολίτης (46' Αθανασίου), Ρέλλας (46' Τσερκέζος), Κοντοχρήστος (63' Ντέμο), Σμίλτος (85' Σακκελαρόπουλος), Βλάχος, Γκούμας (46' Μπρους), Γαβριηλίδης (60' Καζναφέρης), Κριστέτο (85' Τσουρής), Αρναρέλλης (70' Κόκκορης), Γεωργακόπουλος (46' Σταματής), Σκαρτσίλας (60' Κάναλς).

Last modified onΣάββατο, 02 Σεπτέμβριος 2017 22:37