45λεπτη πανδαισία (vids)

Μετά από 10 χρόνια, ο ΟΦΗ σκοράρει τέσσερα τέρματα στο πρώτο ημίχρονο

Ο ΟΦΗ θυμίζει… τσουνάμι στο πρώτο 45λεπτο απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα, έχοντας… φιλοδωρήσει την ομάδα του Εύοσμου με τέσσερα τέρματα, με τους Μάνο (18’), Μητρόπουλο (19’) και Πάγκαλο (4’, 42’) να έχουν κάνει άνω – κάτω την άμυνα των φιλοξενούμενων!

Η τελευταία φορά που οι Κρητικοί είχαν φτάσει σε ένα ανάλογο επίτευγμα, ήταν πριν από σχεδόν 10 χρόνια. Συγκεκριμένα ήταν η 30η Σεπτεμβρίου 2007, όταν και στο πλαίσιο της Super League, η ομάδα του Ηρακλείου είχε προηγηθεί με 4-0 του Εργοτέλη (τελικό σκορ 4-1), στο ντέρμπι της Κρήτης, χάρη σε τέρματα των Λεοζίνιο (4’, 45’+2’), Πόποβιτς (40’) και Σίμιτς (44’).

Από την άλλη πλευρά, σχεδόν αντίστοιχο είναι και το διάστημα που η ομάδα του Αστέρα δέχτηκε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα από τις 28 Μαΐου 2008, όταν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Καλλιθέα με 4-0, για να ηττηθεί τελικά με 4-3.