Φιλική… πεντάρα από Εργοτέλη

Ο Εργοτέλης επικράτησε 5-2 του ΟΦΗ σε φιλικό παιχνίδι στο ΒΑΚ

Ως αγγαρεία αντιμετώπισαν οι παίκτες του ΟΦΗ το φιλικό με τον Εργοτέλη το πρωί του Σαββάτου (12/11) στο ΒΑΚ και γνώρισαν την ήττα με 5-2. Ο Νίκος Νιόπλιας χρησιμοποίησε διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο, αλλά δεν έμεινε καθόλου ευχαριστημένος από την εικόνα τους.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο τέταρτο λεπτό του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαντί, το οποίο κέρδισε ο Όγκμποε από τον Κολόκα. Ο Εργοτέλης απάντησε στο 18’ και ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μισέλ και την μπάλα να βρίσκει στον Κιάσσο πριν καταλήξει στα δίχτυα για το 1-1. Αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου, αλλά στο δεύτερο μέρος οι «κιτρινόμαυροι» ήταν πιο αποτελεσματικοί.

Ο Πόι σκόραρε για το 1-2 στο 63’, με το Μάνο να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 73’. Στη συνέχεια ο Κατσικοκέρης έκανε ό,τι ήθελε στην άμυνα του ΟΦΗ και πέτυχε τρία γκολ (76’, 83’, 86’), διαμορφώνοντας το τελικό 2-5.

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Δερμιτζάκης (46’ Κασμερίδης/68’ Παπαδάκης), Κοιλιάρας (46’ Βαλλιάνος, Μίκιτς (46’ Μπολάκης), Κομεσίδης (46’ Όστοϊτς), Κώτσιος (46’ Φαζός), Κιάσσος (46’ Χίσι), Αντουκόρ (46’ Νάστος), Χαντί (46’ Μπουρσέλης), Ροβίθης (46’ Μιλοσάβλιεφ), Ράντι (46’ Βρεττός), Όγκμποε (46’ Μάνος).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκος Ουσταμπασίδης): Στεφανάκος (46’ Βασιλειάδης, 75’ Χανιωτάκης), Τσουμάγκας (46’ Τζανής), Δημήτρης (58’ Πολυχρονάκης), Κολόκας, Καρράς (58’ Βογιατζής), Ρουσάκης, Γκοτσούλιας, Μισέλ (58’ Μανουσάκης), Καλέ (46’ Πόι), Κοιλιάρας (75’ Μπερουασβίλι), Καϊμακαμούδης (46’ Κατσικοκέρης).

Last modified onΣάββατο, 12 Νοέμβριος 2016 14:50