Ήττα στο Κοκκινόχωμα

Φιλική ήττα με 3-1 γνώρισε ο Πανθρακικός από την Καβάλα σε φιλικό ματς που έγινε στο Κοκκινόχωμα.

Αν και προηγήθηκε στο σκορ, ο Πανθρακικός έχασε 3-1 από την Καβάλα σε φιλική αναμέτρηση στο Κοκκινόχωμα. Η ακριτική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 40’ με τον Γαβριηλίδη, αλλά στο 44’ οι Αργοναύτες ισοφάρισαν με τον Μελισσόπουλο. Στο δεύτερο ημίχρονο, λόγω και των αλλαγών, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και η Καβάλα κατάφερε να πετύχει δύο ακόμη γκολ με τους Μπρατσιάνι και Μπλιο και να φτάσει στη νίκη με 3-1.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Ανυφαντάκης): Γκαραβέλης, Πολίμος, Μυρθιανός, Πετρούσης, Μπουγαΐδης, Γαβριλίδης, Πλέγας, Μπεκατώρος, Μήλιος, Ζυγκερίδης, Νικόλτσης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Τζελέπης, Ψάλτης, Κάρδαρης, Κωστίκος, Κυριαλάνης.

Last modified onΣάββατο, 27 Αύγουστος 2016 23:21