«Παράξενες αποφάσεις...»

Ο Ντάνι Ακίνο μίλησε για δικαίωση της δουλειάς των ποδοσφαιριστών του.

Παράπονα για τη διαιτησία εξέφρασε ο Ντάνι Ακίνο μετά το 0-0 με τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο. Όπως δήλωσε ο προπονητής της Ζακύνθου:

«Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλύτεροι σε σχέση με το δεύτερο. Αντιμετωπίζαμε μία ομάδα που διαθέτει ποιότητα και βρίσκεται σε καλή θέση και βαθμολογικά και ψυχολογικά. Στο πρώτο 45λεπτο ελέγχαμε το ματς, αλλά στο δεύτερο υπήρξαν πολλές παράξενες αποφάσεις από τον διαιτητή.

Στο τέλος υποφέραμε για να κρατήσουμε την ισοπαλία, αλλά τα καταφέραμε. Είναι ένα θετικό αποτέλεσμα για εμάς. Δικαιώνει τη δουλειά των ποδοσφαιριστών. Αυτό το αποτέλεσμα θα μας βοηθήσει και ψυχολογικά, γιατί τελευταία δεν είμαστε καλά. Μακάρι να σωθούν και οι δύο ομάδες».

Ο αμυντικός, Δημήτρης Στασινόπουλος σχολίασε: «Με δύο νίκες στα επόμενα εντός έδρας θεωρώ ότι θα εξασφαλίσουμε και την παραμονή μας».