«Πιο δίκαιη η ισοπαλία»

Καλή η προσπάθεια του Τυρνάβου σύμφωνα με τον Απόστολο Χαραλαμπίδη.

Μετά την ήττα (2-0) από τη Ζάκυνθο ο τεχνικός του Τυρνάβου, Απόστολος Χαραλαμπίδης δήλωσε: «Δυστυχώς ήρθε η ήττα για την ομάδα μου. Κάναμε μια πολύ καλή προσπάθεια. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και είχαμε κάποιες ευκαιρίες να σκοράρουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχθήκαμε ένα γκολ από τύχη και αιφνιδιαστήκαμε. Χάσαμε μια κλασσική ευκαιρία να κάνουμε το 1-1 και έχοντας βγει όλοι μπροστά δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ και ήρθε η ήττα.

Πιστεύω αν βγάλουμε το τυχερό τέρμα που φάγαμε, το δικαιότερο αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία. Η προσπάθεια ήταν καλή. Συνεχίζουμε με δύσκολα παιχνίδια. Στο ποδόσφαιρο παίζει ρόλο και η τύχη και έτσι ήρθε η ήττα».

Last modified onΔευτέρα, 02 Φεβρουάριος 2015 23:14