• JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 69

«Καταθέσαμε ψυχή...»

Στον Αχαρναϊκό είναι πολύ απογοητευμένοι για τον τρόπο με τον οποίο επήλθε η ήττα από την ΑΕΚ.

Μια από τις μεγαλύτερες νίκες της ιστορίας του κρατούσε ο Αχαρναϊκός στην αναμέτρηση της Ριζούπολης, αλλά με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έχασε (1-2) το ματς από την ΑΕΚ. Στην ομάδα του Μενιδίου, βέβαια, έχουν πολλά παράπονα από τη διαιτησία. Υποστηρίζουν ότι χρέωσε με ένα σωρό αδικαιολόγητες κάρτες τους παίκτες, ενώ τονίζουν ότι σε καμία περίπτωση δεν έπρεπε ο ρέφερι να κρατήσει τόσα λεπτά καθυστερήσεων στο δεύτερο ημίχρονο.
«Μας μένει πίκρα και στεναχώρια. Δικαιούμασταν τουλάχιστον έναν πόντο. Καταθέσαμε και την ψυχή μας. Κρατάμε το γεγονός ότι δείξαμε τα διαπιστευτήριά μας. Ότι αποδείξαμε πως είμαστε μια ομάδα που έχει κύρος και δύναμη στην κατηγορία» δηλώνουν στον Αχαρναϊκό. Κύριο μέλημα είναι τώρα να ανασυνταχθεί η ομάδα ενόψει του προσεχούς αγώνα με τον Πανηλειακό, στον οποίο η επικράτηση είναι μονόδρομος.

Last modified onΔευτέρα, 03 Νοέμβριος 2014 12:26