«Κόστισαν το πέναλτι και η αποβολή»

Ο Αλέκος Θεοδωρίδης σχολίασε την ήττα του Αιγινιακού από τον Αστέρα Τρίπολης.

Μετά την εντός έδρας ήττα (1-4) από τον Αστέρα Τρίπολης, ο τεχνικός Αλέκος Θεοδωρίδης δήλωσε: «Στο πρώτο μέρος γεμίσαμε το κέντρο και περιορίσαμε τις πάσες στον Αστέρα Τρίπολης. Δεν κινδυνεύσαμε ιδιαίτερα, ενώ καταφέραμε να πάρουμε και το προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια μας στοίχισαν το πέναλτι που δόθηκε σε βάρος μας, καθώς και η αποβολή του Αραμπατζή.
Λίγα λεπτά μετά την αποβολή, ο Αστέρας πέτυχε και δεύτερο τέρμα. Στην επανάληψη προσπαθήσαμε να πιέσουμε στο πρώτο 15λεπτο, αλλά από την στιγμή που δεχτήκαμε και τρίτο γκολ, μετά άνοιξε το παιχνίδι. Στη συνέχεια δεν μπορέσαμε να παρακολουθήσουμε τον αντίπαλο και δεχτήκαμε και τέταρτο τέρμα».

Last modified onΤετάρτη, 24 Σεπτέμβριος 2014 21:01