«Ντόρτια» για την ΑΕΚ

• Written by
  • Published in ΑΕΚ
  • 0 comments

Αποδίδοντας καλό ποδόσφαιρο, στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ επιβλήθηκε 4-0 του Ρήγα Φεραίου.

Η ΑΕΚ νίκησε 4-0 τον Ρήγα Φεραίο στο γήπεδο του Βελεστίνου σε ένα ακόμη παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας της, το οποίο παρακολούθησε και ο ισχυρός άνδρας της ΠΑΕ, Δημήτρης Μελισσανίδης.

Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 9' με σουτ του Ζόριτς, ενώ στο 32' ο Ντούνης με πλασέ έκανε το 0-2. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Κολοβέτσιος με προβολή ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ και στο 44' ο Μπαρμπόσα, με πλασέ, παραβίασε για τέταρτη φορά τα δίχτυα της θεσσαλικής ομάδας.

Στην επανάληψη, ο Τραϊανός Δέλλας προχώρησε σε πολλές αλλαγές και αυτό είχε ως συνέπεια να πέσει ο ρυθμός της ΑΕΚ. Πάντως, στο 76' λίγο έλειψε να γίνει το 0-5 αλλά το σουτ του Κοδρέρο σταμάτησε στο δοκάρι.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Κεφαλάς (46' Τσουμπέκος), Χατζηαθανασίου, Χατζής (63' Ρηγίνος), Γούτσιος (46' Τζιόλης), Σπαθής (72' Ζατσάι), Αλεξίου, Μπίκας (46' Τσίπη), Ζενούνι, Μιχολίτσης (46' Κεμάλι), Βουραζέρης (86' Ρέβης), Κρεββατάς (63' Γάρος).

ΑΕΚ: Π. Ντούνης (32' Βούρας, 59' Καραγκιολίδης), Γροντής (59' Πεταυράκης), Κολοβέτσιος (46' Κολοβέτσιος), Σαρρής (59' Τζανετόπουλος), Γεωργέας (46' Μπακάκης), Ρόβας (59' Κορδέρο), Ανάκογλου (46' Φαγέ), Μπαρμπόσα (46' Αραβίδης, 84' Τσεβάς), Ζόριτς (59' Μάνταλος), Μ. Ντούνης (59' Πλατέλλας), Μπρέσεβιτς (46' Ντακόλ).

Last modified onΤετάρτη, 20 Αύγουστος 2014 21:09