«Καμπανάκι» Παντελίδη

Ο τεχνικός του Πανθρακικού προειδοποίησε ενόψει Ηρακλή Ψαχνών.

Η ομάδα της Κομοτηνής ολοκλήρωσε την Πέμπτη (15/12) την προετοιμασία της για το ματς της Παρασκευής (16/12, 19:00 OTE TV). Οι «πράσινοι» παρακολούθησαν στιγμιότυπα του αγώνα ΑΕΛ – Ηρακλής Ψαχνών και ο προπονητής Σάββας Παντελίδης έμεινε εντυπωσιασμένος από την αμυντική συμπεριφορά των φιλοξενούμενων.

«Πρέπει να παίξουμε δυνατά και με πάθος από το πρώτο λεπτό. Δεν πρέπει να «πετάξουμε» ένα ημίχρονο. Αυτό το ματς θα είναι το δυσκολότερο από όλα όσα έχουμε δώσει μέχρι τώρα», είπε στους παίκτες του και θα ανακοινώσει ανήμερα του ματς αποστολή. Ο λόγος είναι ότι ταλαιπωρούνται από ίωση οι Κοντογουλίδης, Λιαπάκης. Αντίθετα, ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Σέρχιο Ντάνιελ Πόνσε και θα είναι μεταξύ των επιλογών του.