Αυλωνίτης: «Φθηνό γκολ»

Λογικά τα λάθη του Βύζαντα σε άμυνα και επίθεση κατά τον Αντώνη Αυλωνίτη.

Ο προπονητής των Μεγαριτών είπε μετά την ήττα από την Επισκοπή: «Ευχαριστούμε πολύ την Επισκοπή για την άψογη φιλοξενία και συγχαρητήρια για τη νίκη και την πορεία της μέχρι σήμερα. Εμείς για ένα ακόμη παιχνίδι βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, αν και πάλι εμείς ήμασταν αυτοί που δημιούργησαν την πρώτη κλασική ευκαιρία. Όμως δεν προηγηθήκαμε, αλλά αντ’ αυτού δεχθήκαμε ένα φθηνό γκολ στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου από μία αμυντική μας αδράνεια.

Στο β’ προσπαθήσαμε, αλλά σε μία ακόμη στιγμή αδράνειας δεχτήκαμε το 2-0 και εκεί μας έφυγε η δίψα να γυρίσουμε το παιχνίδι. Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα με έμπειρους και ποιοτικούς ποδοσφαιριστές. Από τα δικά μου παιδιά σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος, αλλά λόγω και του μικρού μέσου όρου ηλικίας, πληρώνουμε τα λάθη μας σε άμυνα και επίθεση».

Πηγή: cretesports.gr

Last modified onΔευτέρα, 21 Οκτώβριος 2013 01:50