Στουρνάρας: «Ομάδα με ταυτότητα»

Ο Ηρακλής Ψαχνών έχει αποκτήσει ταυτότητα σύμφωνα με τον Βαγγέλη Στουρνάρα.

Ο χρυσός σκόρερ της ομάδας των Ψαχνών στη νίκη (1-0) επί του Φωκικού αναφέρθηκε στην ομοψυχία που υπάρχει στο σύλλογο και το πολύ καλό ξεκίνημα. Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Βαγγέλης Στουρνάρας:

«Ο Ηρακλής Ψαχνών έχει γίνει μια ομάδα με ταυτότητα, δουλεύουμε καθημερινά όλα τα παιδιά με ομοψυχία και οικογενειακά για να πετύχουμε το στόχο μας. Αναλογικά με τις ευκαιρίες το σκορ έπρεπε να είναι μεγαλύτερο για εμάς, είχαμε το καλύτερο 25λεπτο από όλα τα παιχνίδια, προηγηθήκαμε ήταν φυσιολογικό να πιέσει η ομάδα του Φωκικού με ένα σουτ απλά.

Στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε με στόχο να βάλουμε 2ο γκολ τυχαίνει να χάσω εγώ μια μεγάλη ευκαιρία, ο Κρητικός άλλη μια, χάσαμε ένα πέναλτι, οπότε βάσει των ευκαιριών έπρεπε να τελειώσει το παιχνίδι πολύ πιο γρήγορα. Έχουμε κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα αυτή είναι η πραγματικότητα, αλλά πρέπει να μην μείνει ξεκίνημα απλό, να είναι συνεχόμενο».

Last modified onΔευτέρα, 14 Οκτώβριος 2013 10:42