«Κρατάμε το δεύτερο ημίχρονο»

Ο Αιγινιακός κρατά μόνο την εικόνα του δεύτερο μέρους στο ισόπαλο 0-0 με τον Πιερικό σύμφωνα με τον Σήφη Μωσίδη.

Ο βοηθός του Γιώργου Χατζάρα δήλωσε ότι έγινε ένα παιχνίδι με δύναμη και πάθος και τόνισε ότι στα δύο επόμενα εκτός έδρας ματς, ο Αιγινιακός οφείλει να κατακτήσει βαθμούς για να ανέβει η ψυχολογία των παικτών:

«Ήταν ένα παιχνίδι που είχε δύναμη και πάθος, παίχτηκε περισσότερο ποδόσφαιρο στο κέντρο. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί , δεν κάναμε καμία ευκαιρία, με την είσοδο του Μιτρόφ κατορθώσαμε κα διασπάσαμε την άμυνα. Δημιουργήσαμε ευκαιρίες να πετύχουμε κάποιο γκολ. Η μεγαλύτερη του αγώνα ήταν στο 48’, όταν ο Σίκιμιτς σε κενή εστία έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Κρατάμε το δεύτερο ημίχρονο, μόνο εκεί ήμασταν καλύτεροι. Έχουμε δύο εκτός έδρας δύσκολα παιχνίδια και πρέπει πάση θυσία να πάρουμε βαθμούς για να ανέβει η ψυχολογία των παικτών».