Πανθρακικός - Καλλονή 1-0

Φαβορί και στην πράξη

Ο Πανθρακικός κατάφερε να μπει με το δεξί στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος χάρη στην έμπνευση του Μπαϊκαρά και την ευστοχία του Μίνγκα. Αμφότεροι οι νεοαποκτηθέντες της ομάδας της Κομοτηνής ήταν από τους διακριθέντες, με τον Μίνγκα να διαμορφώνει το αποτέλεσμα στο 49'. Ήταν το αποτέλεσμα της ανωτερότητας των γηπεδούχων απέναντι στην ΑΕΛ Καλλονής, η οποία στάθηκε εξαιρετικά στο πρώτο 20λεπτο και δκαιούται να φωνάζει για ένα πέναλτι που δεν της δόθηκε στο πρώτο 45λεπτο σε ανατροπή του Μανούσου από τον Λιαπάκη.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πανθρακικό. Ο Βαγγελόπουλος αντικαθιστά τον Μπαϊκαρά.

89' ΑΛΛΑΓΗ για την Καλλονή. Ο Θέος στη θέση του Τζιωρτζιόπουλου.

80' Κίτρινη κάρτα στον Βλαστέλλη.

79' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πανθρακικό. Ο Σουλτανίδης στη θέση του Κοντογουλίδη.

76' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ Καλλονής. Ο Μακρίδης στη θέση του Μανουσάκη.

66' ΑΛΛΑΓΗ για την ΑΕΛ Καλλονής. Ο Βλαστέλλης πήρε τη θέση του Λεοζίνιο

65' Κίτρινη κάρτα στον Κριπιντίρη.

62' Κίτρινη κάρτα στον Λιαπάκη.

59' ΑΛΛΑΓΗ για τον Πανθρακικό. Εκτός ο Σίμωσης, στη θέση του ο Πόνσε.

52' Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο

51' Σουτ του Μανούσου από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.

49' ΓΚΟΛ! 1-0 Ο Μπαϊκαρά έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Μίνγκας με προβολή άνοιξε το σκορ για τον Πανθρακικό.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

ΛΗΞΗ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44' Ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι σε πεντακάθαρη ανατροπή του Μανούσου από τον Λιαπάκη!

44' Σουτ του Σίμωση, ο Σουλογάνης μπλόκαρε.

42' Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Έπειτα από προσπάθεια του Μίνγκα και μπαλιά του Σίμωση ο Κοντογουλίδης από κοντά έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ του Μπαϊκαρά, η μπάλα άουτ.

Καλύτερη η κυκλοφορία της ΑΕΛ Καλλονής στο πρώτο μισάωρο του αγώνα.

26' Ένταση υπήρξε μεταξύ Τζιωρτζιόπουλου - Μίνγκα...

22' Συνεχείς εντολές μέσω τηλεφώνου δέχεται από τον Λουτσιάνο ντε Σόουζα ο συνεργάτης του, Σάκης Βερούτης.

18' Ο Στάθης σέντρα από δεξιά, ο Κοντογουλίδης έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο Σουλογάνης ήταν σε σωστή θέση και μπλόκαρε.

12' Σουτ του Τριανταφύλλου, απελπιστικά άουτ η μπάλα.

11' Σέντρα - σουτ του Μίνγκα, η μπάλα άουτ.

10' Ο Τραορέ απομάκρυνε τη μπάλα προ του Μίνγκα.

7'Σουτ του Κριπιντίρη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι

Λίγος κόσμος στις εξέδρες...

Τιμωρημένος είναι ο Λουτσιάνο ντε Σόουζα και παρακολουθεί το ματς από την εξέδρα.

Απέναντι στην πρώην ομάδα τους, τον Πανθρακικό αγωνίζονται οι Τζιωρτζιόπουλος, Μαρσέλο.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: Σικαλιάς, Στάθης, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Μακρυδημήτρης, Μουνάφο, Λιαπάκης, Μίνγκας, Μπαϊκαρα, Κοντογουλίδης, Σίμωσης.

ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ: Σουλογάνης, Καρακώστας, Τζιωρτζιόπουλος, Τραορέ, Κριπιντίρης, Μαρσέλο, Μανούσος, Μανουσάκης, Τριανταφύλλου, Γάλας, Λεοζίνιο.

Ημερομηνία διεξαγωγής: 31 Οκτωβρίου 2011

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Κομοτηνής

Ώρα έναρξης: 19:00 (Conn-X TV Sport)

Διαιτητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Πάτρας, Πατσιάς (Μακεδονίας)

4ος διαιτητής: Κυριαζίδης (Έβρου)