Καταιγιστικός (8-1) ο ΑΟΧ

Ο ΑΟ Χανιά επιβλήθηκε 8-1 του Άρη Σούδας σε φιλικό παιχνίδι στο Εθνικό Στάδιο των Χανίων.

Ο Άρης Σούδας προηγήθηκε με τον Τερεράκη στο 16’, όμως ο ΑΟΧ κατάφερε να ισοφαρίσει και να πάρει κεφάλι δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο. Τα γκολ του πρώτου μέρους σημείωσαν οι Παπατζίκος (25’), Τσάτσος (32’), Ζαντριάς (39’).

Στο δεύτερο μέρος, οι «μπλε» ξέσπασαν, πετυχαίνοντας ακόμη πέντε τέρματα:. Σκόρερ οι Γωνιωτάκης (πέτυχε τρία γκολ στο 50’, 71’, 85’), Πάγκαλος (46’), Ταταράκης (63’).

Η σύνθεση του ΑΟΧ: Θεοδωρόπουλος, Καμπλιώνης, Βαλλιάνος, Χατζηησαΐας, Παπατζίκος, Τσατσαρής, Πάγκαλος, Πότσι, Ζαντριάς, Τσάτσος, Παγώνης. Στο δεύτερο ημίχρονο και για περίπου 25 λεπτά αγωνίσθηκαν ακόμη ο τερματοφύλακας Μοντρούκιο, ο Γιάκοβιτς και ο Μάνικος. Έπαιξαν επίσης οι Μαρκαντωνάκης, Πιθαρούλης, Λουκίνας, Ταταράκης, Γωνιωτάκης, Ζντραβκοβιτς, Μιχαλακόπουλος, Μποτωνάκης, Βαρουξάκης, Παπαδάκης.

Το επόμενο φιλικό έχει προγραμματιστεί με τον Κισαμικό το Σάββατο (24/8).

Last modified onΠέμπτη, 29 Αύγουστος 2013 02:13