«Μας δικαίωσαν οι νέοι»

Ο Γιάννης Συμεωνίδης ζήτησε από τους ποδοσφαιριστές του Πιερικού να μην είναι αδιάφοροι ως το τέλος.

Ο συνεργάτης του Γιώργου Φοιρού στον πάγκο του Πιερικού δήλωσε μετά τη νίκη (1-0) απέναντι στην Αναγέννηση Επανομής: «Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μία ομάδα χωρίς βαθμολογικό κίνητρο, η οποία στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο. Χρησιμοποιήσαμε νεαρούς ποδοσφαιριστές και μας δικαίωσαν. Στο πρώτο 45λεπτο δεν ήμασταν καλοί και η Επανομή έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο πήγαμε καλύτερα, είχαμε πάθοε και πήραμε το τρίποντο. Δεν πρέπει να είμαστε αδιάφοροι στα ματς που απομένουν. Συγχαρητήρια στον Νίκο Σακελλαρίδη για τη δουλειά που κάνει».

Ο Δημήτρης Πατσιογεώργος τόνισε: «Ευχαριστούμε τους προπονητές μας για τις ευκαιρίες που μας δίνουν. Θα πρέπει να τις αρπάξουμε. Η Επανομή θα μπορούσε να προηγηθεί, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ο κόουτς μας ανέλυσε το πλάνο και εμφανιστήκαμε καλύτεροι και φτάσαμε δίκαια στη νίκη».

ΚΑΤΕΡΙΝΗ: Σπύρος Σκούφας

Last modified onΚυριακή, 12 Μάιος 2013 22:53