Γεωργούλης: «Σταμάτησε τα όνειρά μας»

Στην παρουσία του Χουάντερσον στάθηκε μετά το παιχνίδι με τον Ηρακλή ο Θύμιος Γεωργούλης.

Ο προπονητής του Βύζαντα εκθείασε τον γκολκίπερ του Γηραιού λέγοντας: «Το παιχνίδι κρίθηκε στο πρώτο μέρος. Ο Ηρακλής είναι μία πολύ ποιοτική ομάδα. Εχει καλούς παίκτες και ξένους βαρόμετρα. Από τη στιγμή που άνοιξε το σκορ, ήταν δύσκολο για μας να αντιδράσουμε. Εμείς πιέσαμε στο δεύτερο ημίχρονο, όμως το δεύτερο γκολ του αγώνα, τελείωσε το παιχνίδι. Ο Ηρακλής διαθέτει εκτός των άλλων, έναν καταπληκτικό τερματοφύλακα που με άνεση σταμάτησε τα όποια όνειρά μας για το συγκεκριμένο παιχνίδι. Δεν τελείωσε τίποτα για εμάς. Εχουμε πολλά παιχνίδια και θα παλέψουμε. Η νίκη του Ηρακλή, ήταν δίκαια. Μακάρι να είχα τον Κριβοκάπιτς τον Λόπεθ και τον Χουάντερσον, τι να κάνουμε. Θα παλέψουμε με όσους έχουμε, πιστεύω στην ομάδα μου».

Ο μέσος των γηπεδούχων, Βαγγέλης Ρεκλείτης, είπε: «Είχαμε να αντιμετωπίσαμε ένα καλό αντίπαλο. Δουλέψαμε πολύ, όμως το αποτέλεσμα δεν μας δικαίωσε. Δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο μέρος, δεχτήκαμε γκολ και μείναμε πίσω. Στο δεύτερο ημίχρονο ανοιχτήκαμε, πιέσαμε, αλλά δεχτήκαμε το 2-0 και ήρθε η ήττα. Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Εχουμε παιχνίδια μπροστά μας συνεχίζουμε για να πάρουμε βαθμούς όπου μπορούμε».

Last modified onΚυριακή, 09 Δεκέμβριος 2012 18:12