Διαγόρας για μεγάλα πράγματα!

Στην 4η θέση της βαθμολογίας αναρριχήθηκε ο Διαγόρας, μετά την εκτός έδρας νίκη του επί του Θεσπρωτού με σκορ 1-2, για την 16η αγωνιστική της Football League.

Ολα έγιναν μέσα σε δέκα λεπτά στην επανάληψη. Στο 60' ο Γλυνός μετά από φάση διαρκείας έκανε το 0-1 στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία του Διαγόρα στο ματς και πέντε λεπτά αργότερα (65') ο ίδιος παίκτης, έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο Θεσπρωτός μείωσε σε 1-2 στο 70' με κοντινή κεφαλιά του Μπίκα και στο 85' έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κολλά να φέρει το ματς στα ίσα.

Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος, Δημήτρουλας, Σταυρίδης (82' Τσιάτας), Σερβιλάκης, Κολτσίδας, Ραμίρεζ, Βουκομάνοβιτς (46' Κολλάς), Μπίκας, Ντάλα Κόστα, Κωνσταντακόπουλος (69' Κωνσταντίνου), Ευθυμίου

Διαγόρας: Τσέλιος, Παπαδόπουλος, Προβαδίτης, Καρπαθάκης, Γλυνός (67' Γεωργίου), Πινιώτης, Αθανασίου (46' Κασνέτσης), Αυγενικού (53' Πατσαρούχας), Ζουζούρη, Μπαρμπαρούσης, Γούλας

Last modified onΚυριακή, 19 Ιανουάριος 2020 18:54