Πετρογκόλ... 21 μήνες μετά

Ο φορ του Απόλλωνα, Αντώνης Πετρόπουλος, βρήκε δίχτυα για πρώτη φορά μετά τον Μάρτιο του 2015.

Χάρη σε γκολ του Αντώνη Πετρόπουλου, ο Απόλλων Σμύρνης κατόρθωσε να επικρατήσει 1-0 του Πανσερραϊκού και να κλείσει με τρίποντο το 2016. Αυτή ήταν η τρίτη εφετινή συμμετοχή του 30χρονου επιθετικού με τη φανέλα της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» και το αξιοσημείωτο είναι πως το τέρμα απέναντι στα «λιοντάρια» ήταν το πρώτο έπειτα από 21 μήνες!

Τελευταία φορά που είχε σκοράρει ο «Πετρογκόλ» ήταν στις 8 Μαρτίου 2015, όταν αγωνιζόταν στην Καλλονή και της είχε χαρίσει τη νίκη σε παιχνίδι της Super League απέναντι στον Πανιώνιο. Εφέτος ο στράικερ των «κυανόλευκων» έχει παίξει 90 λεπτά στον αγώνα Κυπέλλου με τον Παναθηναϊκό, επτά λεπτά με τον Αγροτικό και 80 με τον Πανσερραϊκό.

Last modified onΠαρασκευή, 23 Δεκέμβριος 2016 11:31