«Από εμάς εξαρτάται»

Ο Νίκος Κωστένογλου παραδέχτηκε την ανωτερότητα της Ερμιονίδας στο πρώτο ημίχρονο.

Από τους ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα εξαρτάται πλέον η πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου, όπως δήλωσε ο Νίκος Κωστένογλου μετά τη νίκη (1-0) επί της Ερμιονίδας. Όπως ανέφερε ο προπονητής της «Ελαφράς Ταξιαρχίας»:

«Ήταν ένα παιχνίδι Κυπέλλου που και οι δύο ομάδες χρησιμοποίησαν παίκτες που δεν είχαν ξαναπαίξει μαζί. Ήταν επιλογή μου να αφήσω κάποια παιδιά, γιατί η φύση του πρωταθλήματος σε ωθεί να δώσεις ευκαιρίες σε κάποιους παίκτες για να παίξουν σε τέτοια παιχνίδια.

Η Ερμιονίδα στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερη και ίσως δικαιούνταν να πετύχει κάποιο τέρμα. Στο δεύτερο ημίχρονο κάναμε αλλαγές, δεν κινδυνέψαμε και εκμεταλλευόμενοι μία αντεπίθεση καταφέραμε να πιέσουμε τον αντίπαλο, να κλέψουμε την μπάλα και να πετύχουμε ένα ωραίο γκολ.

Απομένει ένα ακόμα ματς και είναι πλέον στα δικά μας χέρια αν θα συνεχίσουμε. Βέβαια έχουμε ένα παιχνίδι μέσα στη Βέροια, μία ομάδα Super League που είναι πάρα πολύ καλή. Μέχρι τότε έχουμε χρόνο να σκεφτούμε και να δούμε τι θα κάνουμε».

Last modified onΠέμπτη, 30 Οκτώβριος 2014 18:47