Προβλημάτισε ο Απόλλων

Ο ΠΦΟ Πανόπουλου κέρδισε τις εντυπώσεις στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης, αλλά η «Ελαφρά Ταξιαρχία» πήρε τη νίκη με 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν πολύ καλά στο πρώτο 45λεπτο και ήταν εκείνοι που έχασαν ευκαιρίες για να προηγηθούν στη Ριζούπολη. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όμως ο Αλέκος Βοσνιάδης άλλαξε την ενδεκάδα κατά τα 8/11 και οι «κυανόλευκοι» βελτίωσαν το πρόσωπό τους.

Το 1-0 διαμόρφωσσε στο 67'ο Μανιάς με πλασέ έπειτα από συνεργασία των Διαμαντίδη, Καραμαλίκη και πάσα του δεύτερου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κοτταράς, Δημογιάννης, Κρουσταλέλης, Κύργιας, Παπαδιώτης, Ντουτσαρίδης, Αντωνόπουλος, Κορώνης, Τομαράς, Καραχάλιος, Μανιάς. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν οι: Κοτταράς, Κωνσταντίνου, Χιντζίδης, Κύργιας, Ιασωνίδης, Τσεμπερίδης, Καμαρά, Τσιλιγκίρης, Μανιάς (80' Βαλαώρας), Διαμαντίδης, Καραμαλίκης.

ΠΦΟ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ: Αλεξανδρόπουλος (46' Γερακάρης), Πουταχίδης (68' Δημητρόπουλος), Βατσής, Μοσχογιάννης, Θωνιάτης (86' Μπακάλης), Δαβουρλής, Μπρης (80' Σίνος), Φούφουλας, Αράπογλου (46' Αναμουρλίδης), Μπράβος, Παναγιωτόπουλος (75' Καρατζανίδης).

Last modified onΤετάρτη, 19 Σεπτέμβριος 2012 19:18