Τρίτωσε με καρέ για Καμπανιακό

Ο Καμπανιακός νίκησε 4-2 τον ΠΑΟΚ Β και μπήκε σε τροχιά παραμονής.

Στην 3η θέση των πλέι άουτ του Α' ομίλου σκαρφάλωσε ο Καμπανιακός. Η ομάδα της Χαλάστρας στο εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής υποχρέωσε τον ΠΑΟΚ Β στη δεύτερη διαδοχική ήττα στο μίνι πρωτάθλημα και πανηγύρισε το 3ο διαδοχικό φετινό τρίποντο κόντρα στον Δικέφαλο του Βορρά. Αυτή τη φορά νίκησε 4-2 και αναρριχήθηκε 3ος.

Οι γηπεδούχοι μέσα σε ένα λεπτό βρήκαν στο πρώτο ημίχρονο (17',18') δύο φορές τον δρόμο προς τα δίχτυα με κεφαλιά του Λαγωνίδη και σουτ του Γιουκούδη αντίστοιχα. Στο 40' ο Γιουκούδης έκανε το 3-0 και έδειξε ότι ο Καμπανιακός θα έφτανε άνετα στο τρίποντο. Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ Β μπήκε δυνατά στο δεύτερο 45λεπτο. Ο Δαρέλας με πέναλτι στο 48' μείωσε σε 3-1 και ο Παντεκίδης στο 54' έκανε το 3-2.

Το τρίποντο για την ομάδα της Χαλάστρας «κλείδωσε» στο 64' ο Τότσκα με ατομική ενέργεια και σουτ εντός περιοχής.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ Β 4-2
Σκόρερ: 17' κεφ. Λαγωνίδης, 18',40' σουτ Γιουκούδης, 64' σουτ Τότσκα - 48' πέν. Δαρέλας, 54' σουτ Παντεκίδης

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αμανατίδης): Κασαπίδης, Π. Καθάριος, Λαγωνίδης, Γιουκούδης (56' λ.τρ. Μάνιος), Μπούσης, Ν. Καθάριος (82' Ταΐρης), Έππας, Φροσύνης (82' Μυστακίδης), Πολύζος (46' Σαρβανίδης), Παπαστεριανός, Τότσκα (68' λ.τρ. Παπακωνσταντίνου).

ΠΑΟΚ Β (Αλέξης Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Τσοπούρογλου, Τασιούρας (67' Μανωλιούδης), Κωττάς, Παντεκίδης, Γιαξής, Γρόσδης (46' Τσίκος), Σπυράκος (67' Πανίδης), Κουαλιάτα (46' Μπράντονιτς), Δαρέλας, Κανίς (72' Σαποβάλοβ).

Διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)
Βοηθοί: Τζιώτζιος (Θράκης), Κουβαλάκης (Δράμας)

Last modified onΤετάρτη, 10 Απρίλιος 2024 21:25