Ακόμη ένα 2-0 για τη Νίκη

Με 2-0 επικράτησε του Βύζαντα Μεγάρων η Νίκη Βόλου, σε ένα ματς που κόπηκαν 531 εισιτήρια. Με 2-0 επικράτησε του Βύζαντα Μεγάρων η Νίκη Βόλου, σε ένα ματς που κόπηκαν 531 εισιτήρια.

Η Νίκη Βόλου επικράτησε με 2-0 του Βύζαντα Μεγάρων στο φιλικό που έγινε στο Πανθεσσαλικό.

Μετά από πολύ καλή απόδοση στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και αρκετές χαμένες ευκαιρίες, η Νίκη Βόλου επικράτησε με 2-0 του Βύζαντα Μεγάρων. Το σκορ άνοιξε ο Λαζαρίδης στο 11ο λεπτό που εκμεταλλεύθηκε το διώξιμο του Παναγόπουλου στο σουτ του Τάντιτς και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Το 2-0 ήρθε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης (89ο) με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Αργύρη.

Το 2-0 έχει εξελιχθεί σε αγαπημένο σκορ της Νίκης Βόλου, αφού και στα τρία φιλικά που έχει δώσει μέχρι τώρα έχει επικρατήσει με αυτό το σκορ. Απέναντι στην Καλλονή και στην Κόρινθο.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Καρακούτσης (46΄ Βούρας), Ψιάνος (69’ Σούφλας), Βέρτζος (73’ Πουρσανίδης), Μκρτσιαν (76’ Χολέβας), Μήτσης (59’ Παπαδόπουλος), Ριζογιάννης, Κυριάκος (63’ Γεωργατζής), Φλίγκος (46’ Χάμος), Τάντιτς (59’ Αργύρης), Λαζαρίδης (82’ Τζανετόπουλος), Ουέλινγκτον (63’ Ρόππας)

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Παναγόπουλος, Μπιτσάκος (61’ Βλάχος), Ταμπάκης (46’ Μανδήλης), Γρομητσάρης (81’Δημητρίου), Μαγγίνας (46’ Χαρτσιάς, 71’ Μητρόπουλος), Σιώκος(46’ Σπαγής), Διαμαντόπουλος (32’ Κεϊτά), Ρεκλείτης (46’ Μάλικ), Αρναρέλης (46’ Οσμάν), Γκεμίσης (79’ Μπαντούμας), Κοκκόλης (46’ Κρητικός)

Last modified onΠαρασκευή, 31 Αύγουστος 2012 12:46