Θρακιώτικη εξάρα

Συνέτριψε (6-1) τη Δόξα Δράμας ο Πανθρακικός στην Κομοτηνή.

Φαίνεται πως οι Δραμινοί είχαν το μυαλό τους στην άνοδο στη Superleague. Αλλιώς δεν εξηγείται η ήττα με 6-1 από τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή. Λίγο πριν από το πρώτο 20λεπτο κιόλας, η ομάδα του Σάββα Παντελίδη είχε προηγηθεί με 4-0 στο σκορ. Αρχικά δίχτυα βρήκε ο Μίνγκας στο 8', ο οποίος έστειλε τη μπάλα πάνω από τον Δαύκο. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Σίμωσης με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, και στο 13' ο ίδιος παίκτης σκόραρε ξανά, εκμεταλλευόμενος την λανθασμένη εκτίμηση του πορτιέρο των Δραμινών. Το 4-0 έκανε εκ νέου ο Σίμωσης έπειτα από σέντρα του Μπαϊκαρά.

Οι γηπεδούχοι δεν έριξαν τον ρυθμό τους και στο 42' διεύρυναν τον δείκτη του σκορ στο 5-0 με καρφωτή κεφαλιά του Κοντογουλίδη. Στο δεύτερο μέρος ο Πανθρακικός μπήκε πιο χαλαρός στο γήπεδο και αφού ο Σάββας Παντελίδης είχε αλλάξει όλη την ενδεκάδα, ο Σουλτανίδης σημείωσε το έκτο γκολ για την ομάδα του με δυνατό σουτ. Το μόνο που κατάφερε η Δόξα Δράμας ήταν να μειώσει σε 6-1 με κεφαλιά του Κουμπούρογλου λίγα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90'.

Πανθρακικός (Παντελίδης): Κουτσόπουλος (30΄ Σικαλιάς) (62΄ Ταίρης), Στάθης, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Μακρυδημήτρης, Μουνάφο, Λιαπάκης, Μίνγκας, Μπαικαρά, Κοντογουλίδης, Σίμωσης. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμα οι Σκλιοπίδης, Βαγγελόπουλος, Μοσχάκης, Σουλτανίδης, Βοσνακίδης, Ρεκλείτης, Μπουτζίκος, Γωνιάδης Βλάχος

Δόξα Δράμας (Χαραλαμπίδης): Δαύκος, Βέρτζος, Λεάντρο, Βάντερσον, Ρούτσης, Κάπελ , Αραβίδης, Μπριλάκης, Σοιλέδης, Τριποτσέρης, Στεριανός. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν ακόμα οι Θεοδωρόπουλος, Μαρκόπουλος, Τουγκελίδης, Σιάμπος, Νιάρος, Τοπούζης, Πιτσόκος, Σικαλιάς, Έρος, Κουμπούρογλου

Last modified onΣάββατο, 22 Οκτώβριος 2011 19:50