Αγχωτική νίκη το Αιγάλεω

Στο 90'+8' το Σίτι έκαμψε την αντίσταση της Ζακύνθου.

Στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων πανηγύρισε το Αιγάλεω τη νίκη (2-1) απέναντι στη μαχητική Ζάκυνθο. Το Σίτι προηγήθηκε με τον Δημητριάδη στο «Στ. Μαυροθαλασσίτης», η ομάδα του Ιονίου ισοφάρισε με πέναλτι του Τσιμέλι και έδειχνε ότι άντεχε στην πίεση.

Ωστόσο, στο 90'+8' ο Πατσιογεώργος αποβλήθηκε για φάουλ, τη θέση του στην εστία πήρε ο Κούνια, ο οποίος και δεν μπόρεσε να αποκρούσει τη μπάλα στην εκτέλεση φάουλ του Αρναρέλλη.

ΑΙΓΑΛΕΩ - ΖΑΚΥΝΘΟΣ 2-1
Σκόρερ: 37' κεφ. Δημητριάδης, 90'+8' φάουλ Αρναρέλλης - 58' πέν. Τσιμέλι
Κόκκινη: 90'+5' Πατσιογεώργος

ΑΙΓΑΛΕΩ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Παπουτσογιαννόπουλος, Καλύβας, Βλάχος, Πιαστόπουλος, Καθάριος (54' Σταματάκης), Δημητριάδης (87' Τσίτσαρης), Αρναρέλλης, Τριμμάτης (73' Χοτζάλι), Τσιλιγκίρης.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Δημήτρης Νόλης): Πατσιογεώργος, Οντόνε, Σοάρες, Μπαζάν (81' Καλλιβωκάς), Λάμπογλου (81' Κοναγκάγια), Ντάσης (52' Σούρμπης), Κούνια, Κιτόκο, Καράμι, Τσιμέλι, Κάρλος Εντουάρντο (67' Ελ Γκανάσι).

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)
Βοηθοί: Στάικος (Λάρισας), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)

Last modified onΤετάρτη, 16 Φεβρουάριος 2022 16:08