Εξαιρετικός Πιερικός

Αν και ανέτοιμος απέσπασε ισοπαλία (1-1) στην Τούμπα.

Παρότι ήταν το πρώτο φιλικό προετοιμασίας η ομάδα της Κατερίνης στάθηκε πολύ καλά απέναντι στον ΠΑΟΚ και αναδείχτηκε ισόπαλη με τους Θεσσαλονικείς.

Στο πρώτο ημίχρονο ο "Δικέφαλος" ήταν καλύτερος και είχε ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, κάτι που κατάφερε όμως στο 75' όταν μετά από σουτ του Αρίας ο Παπάζογλου από κοντά έκανε το 1-0. Η απάντηση του Πιερικού ήρθε δυο λεπτά αργότερα όταν ο Κωνσταντινίδης από καλή θέση ήταν εύστοχος.

ΠΑΟΚ: Κρέσιτς (45' Χαλκιάς), Λίνο, Σνάουτσνερ (45' Αποστολόπουλος), Μαλεζάς (65' Σαβίνι), Τσιρίλο, Αρίας, Γκαρσία (45' Λαζάρ), Τσουκαλάς (45' Παπάζογλου), Γεωργιάδης (45' Μωυσιάδης), Ρομπέρ (45' Γεωργίου), Αθανασιάδης.

Πιερικός: Συμεωνίδης (60' Τσιντώτας), Χατζηζήσης (82' Λαζαρίδης), Γιαζιτζόγλου, Δήμου, Περουτζίνι, Πέντα (75' Λαζαρίδης), Γκουγκουλιάς, Κοντέων, Πέτρου (87' Κραγιόπουλος), Καλαγκάνης, Κουτσοσπύρος (65' Σεχολάρι-79' Τόσκας).