Ελειψε το γκολ από τον Θρασύβουλο

Ο Λύσσανδρος Γεωργαμλής Ο Λύσσανδρος Γεωργαμλής

Η ομάδα της Φυλής έμεινε στο 0-0 με το Κορωπί σε φιλική αναμέτρηση.

Χωρίς τέρμα έληξε η φιλική αναμέτρηση του Θρασύβουλου με το Κορωπί, που διεξήχθη στο γήπεδο της Φυλής. Η ομάδα του Λύσανδρου Γεωργαμλή είχε τον έλεγχο καθ' όλη τη διάρκεια του 90λεπτου, ωστόσο εμφάνισε επιθετικό πρόβλημα, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ απώλεσαν τόσο ο Παπαναστασίου όσο και ο Κακαράς.

Να σημειωθεί πως αυτό είναι το δεύτερο σερί ισόπαλο φιλικό για τους πράσινους, μετά το 2-2 με την δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ. Ξεκουράστηκαν οι Ζώνας και Βασιλείου, ενώ δεν αγωνίστηκαν και οι Μητσέας, Καρλόπουλος, Ζουμπουλάκης, Βλάχος, καθώς για ακόμη μια ημέρα ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα.

Η σύνθεση του Θρασύβουλου: Ανδριόλας, Σύρος, Σκόνδρας, Καλαμιώτης, Κόλτζος, Ψιάνος, Μπάτσι, Νικολάου, Κακαράς, Παπαναστασίου, Κανελλόπουλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Καρράς, Παναγιωτάκος, Μουκίδης, Βαγγελής, Γεωργιάδης, Κοτιζάς.