Με 2-1 στα δοκιμαστικά ο Βύζας

Ο Βαγγέλης Ρεκλείτης σημείωσε τα δύο γκολ του Βύζαντα στη φιλική νίκη επί του Αστέρα Μαγούλας. Ο Βαγγέλης Ρεκλείτης σημείωσε τα δύο γκολ του Βύζαντα στη φιλική νίκη επί του Αστέρα Μαγούλας.

Η ομάδα των Μεγάρων επικράτησε με 2-1 του Αστέρα Μαγούλας στην Ελευσίνα, όπου δοκίμασε Μιρτσέτα και Κεϊτά.

Ο αδερφός του Ιγκόρ Μιρτσέτα του Πλατανιά και ο Κεϊτά είναι οι δύο ποδοσφαιριστές που δοκίμασε στη φιλική νίκη με τον Αστέρα Μαγούλας ο Βύζας Μεγάρων. Αγωνίζονται στη θέση του αμυντικού χαφ και αναμένεται να μείνουν για κάποιες προπονήσεις ακόμη με την ομάδα πριν καταλήξει στην τελική του απόφαση ο προπονητής του Βύζαντα Παναγιώτης Τζαναβάρας.

Ο Βαγγέλης Ρεκλείτης ήταν ο σκόρερ των δύο γκολ για την ομάδα των Μεγάρων. Στο 35ο λεπτό ο Κοκκόλης κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ρεκλείτης. Στο 65ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση για την ομάδα της Μαγούλας με τον Σαλαπάτα και στο 75ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ του Ρεκλείτη έγινε το 2-1 για την ομάδα του Βύζαντα.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Παναγόπουλος, Μπιτσάκος, Μανδύλης, Γρομητσάρης, Σπαγής, Μιρτσέτα, Διαμαντόπουλος, Ρεκλείτης, Κρητικός, Αρναρέλης, Κοκκόλης

Στο δεύτερο έπαιξαν και οι Χαρτσιάς, Θωμάς Βλάχος, Γκεμίσης, Ζάρκος, Ζούμας, Ταμπάκης, Κεϊτά