Πισωγύρισμα τα Χανιά

Τρίτη διαδοχική εντός έδρας ισοπαλία (1-1) για τους Κυανόλευκους απέναντι στην ΑΕΚ Β.

Το αήττητο σερί των Χανίων διευρύνθηκε στους 12 αγώνες, όμως οι Κυανόλευκοι έχασαν θέση στην κατάταξη. Στην αυλαία της 28ης αγωνιστικής και σε ένα πολύ κακό παιχνίδι παραχώρησαν 1-1 στην ΑΕΚ Β στα Περιβόλια και σε συνδυασμό με τη νίκη της Καλαμάτας υποχώρησαν στην 5η θέση.

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν στο 14' με σουτ του Τσέλιου, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ελάχιστα απείλησαν. Εξαίρεση το δοκάρι του Μανουσάκη στο 84'. Από τη στιγμή που η ΑΕΚ Β είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες, στο 89' έφτασε στην ισοφάριση με κεφαλιά του Γεωργέα. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Λάτσι.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΧΑΝΙΑ - ΑΕΚ Β 1-1
Σκόρερ: 14' σουτ Τσέλιος - 89' κεφ. Γεωργέας
Δοκάρι: 83' Μανουσάκης
Κόκκινη: 90'+1' Λάτσι

ΧΑΝΙΑ (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Κατσούρι, Μπάτζιος, Γιαμπερέ (71' Σέχου), Σερβιλάκης, Λεμονής, Μπουρσέλης, Τσέλιος (71' Ναζίμ), Κόλα (59' Ιατρούδης), Μάναλης, Ζέκχοφ (46' Μανουσάκης).

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Γκίνης, Λάτσι, Χατζηκυριάκος, Γεωργέας, Κ. Σταμούλης, Κορομηλάς (83' Πιτιλάκος), Πάπα (70' Λέλεκας), Πανεράς (90'+2' Ντάικο), Σκόνδρας, Γκολφίνος (70' Γ. Σταμούλης), Απ. Χριστόπουλος.

Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιά)
Βοηθοί: Τριαντάφυλλος, Σπηλιώτης (Κορίνθου)

Last modified onΠαρασκευή, 02 Ιούνιος 2023 19:03