Logo
Print this page

Πόντο στο φινάλε η ΑΕΚ Β

Η Ένωση απέσπασε 1-1 από τον Ολυμπιακό Β στην τελευταία φάση του αγώνα.

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η ΑΕΚ Β πήρε τον βαθμό (1-1) στο εκτός έδρας ματς με τον Ολυμπιακό Β. Οι Ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν στις εγκαταστάσεις του Ρέντη με σουτ του Νίκολιτς στο 41', αλλά δεν «καθάρισαν» το ματς και έτσι δεν κατάφεραν να πανηγυρίσουν το 5ο διαδοχικό τρίποντο στο γήπεδό τους.

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Γερολέμου εκτέλεσε κόρνερ και ο Απόστολος Χριστόπουλος με κεφαλιά διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β - ΑΕΚ Β 1-1
Σκόρερ: 41' σουτ Νίκολιτς - 90'+4' κεφ. Απ. Χριστόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β (Αριέλ Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα (86' Σαπουντζής), Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (68' Καράκουτης), Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαρίνος (68' Αργυρίου), Ι. Ιμπαγάσα (60' Πινακάς), Κωστή, Σουρλής.

ΑΕΚ Β (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χατζηεμμανουήλ, Κάτσικας (54' Κ. Σταμούλης), Λάτσι, Χατζηκυριάκος, Ραντόνια, Λέλεκας (76' Ντάικο), Νούλας (46' Γερολέμου), Παρράς (82' Σκόνδρας), Τζ. Γκαρσία (54' Γκολφίνος), Απ. Χριστόπουλος, Μαχαίρας.

Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Μανούρας (Δυτ. Αττικής), Κομισοπούλου (Χανίων)

Last modified onΔευτέρα, 22 Μάιος 2023 18:13