Logo
Print this page

Βέροια - Λεβαδειακός 0-1

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα μπαράζ μεταξύ της Βέροιας και του Λεβαδειακού.

Το πρώτο μπαράζ ανόδου μεταξύ της Βέροιας και του Λεβαδειακού διεξάγεται την Κυριακή (08/05, 16.30 ΕΡΤ3) στο Δημοτικό Στάδιο Βέροιας και το FL News θα σας ενημερώνει για την εξέλιξή του. Σημειώνεται ότι το εκτός έδρας γκολ δεν ισχύει και VAR δεν υπάρχει. Οι κίτρινες κάρτες της κανονικής περιόδου, με τα έως τώρα δεδομένα, παρότι δεν ακολουθούν τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων στα δύο ματς, θα ακολουθήσουν αυτούς του χαμένου στις αναμετρήσεις με τη Λαμία...

Σε ψηφοφορία που διοργάνωσε η Super League 2 και στην οποία μετείχαν οι προπονητές και οι αρχηγοί των 34 ΠΑΕ αναδείχτηκαν ο καλύτερος διαιτητής, ο καλύτερος προπονητής, ο καλύτερος τερματοφύλακας και ο MVP. Αναλυτικά οι βραβεύσεις που έγιναν πριν τη σέντρα:

Καλύτερη διαιτητής: Ελένη Αντωνίου (Αχαΐας)
Καλύτερος προπονητής: Παύλος Δερμιτζάκης (Βέροια)
Καλύτερος τερματοφύλακας: Δημήτρης Ταΐρης (Καλαμάτα)
MVP πρωταθλήματος: Γιάννης Πασάς (Βέροια)
Πρώτος σκόρερ: Γιάννης Πασάς (Βέροια)

ΒΕΡΟΙΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-1
Σκόρερ: 58' σουτ Πολέτο

90'+5' Τέλος του αγώνα.
90'+2' Λάθος του Σκόνδρα, ο Πολέτο πασάρει στον Συμελίδη, αυτός σουτάρει και ο Βελλίδης μπλοκάρει.
69' Σουτ του Πασά από διαγώνια αριστερά, ο Μάρκοβιτς πέφτει και παραχωρεί κόρνερ.
58' ΓΚΟΛ 0-1! Από ασίστ του Μυτίδη ο Πολέτο φεύγει στην κόντρα και πλασάρει εύστοχα τον Βελλίδη.
46' Συρτό σουτ του Νίλι, ο Βελλίδης πέφτει και μπλοκάρει.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
45'+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
43' Λανθασμένα υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ ο Μυτίδης.
41' Σέντρα του Μουτίνιο από δεξιά, κεφαλιά του Μυτίδη η μπάλα μόλις άουτ.
38' Σέντρα του Βήχου, ο Μυτίδης κατεβάζει τη μπάλα, σουτάρει και ο Μαραγκός παραχωρεί κόρνερ.
36' Ο Μυτίδης κερδίζει μονομαχίες με τους Μαραγκό, Μπουκουβάλα και το πλασέ του εντός περιοχής είναι αδύναμο.
34' Σέντρα του Βήχου από αριστερά, ο Μυτίδης δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας.
10' Διαγώνιο σουτ του Μούργου, ο Μάρκοβιτς παραχωρεί κόρνερ.
4' Σέντρα του Γιακουμάκη από αριστερά, πρώτη κεφαλιά Πεταυράκη, δεύτερη από τον Πασά, η μπάλα άουτ.
1' Έναρξη του ματς.

ΒΕΡΟΙΑ (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Πεταυράκης (86' Παπαχρήστος), Σκόνδρας, Μαραγκός, Οικονόμου, Μούργος (66' Ορφανίδης), Γαβριηλίδης (66' Μπλέτσας), Γιακουμάκης, Κάτσε (77' Πόζογλου), Πασάς (86' Καπνίδης).

Πάγκος: Παπαδόπουλος, Δημόπουλος, Φοφανά, Ισαακίδης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Κωνσταντινίδης, Μπαχανάκ, Βήχος, Τζημόπουλος, Μεχία, Νίλι (82' Λιάγκας), Χάμοντ (54' Συμελίδης), Πολέτο, Μυτίδης (71' Δούμτσιος), Μουτίνιο (71' Βρακάς).

Πάγκος: Στογιάνοβιτς, Μπαρμπόσα, Νίκας, Παναγιώτου, Τσάπρας.

Διαιτητής: Ζελέζοβ (Βουλγαρία)
Βοηθοί: Βένεβ, Ντούνοβ (Βουλγαρία)

Last modified onΚυριακή, 08 Μάιος 2022 18:25