Ισόπαλος με το Τυμπάκι

Ο Εργοτέλης αναδείχθηκε ισόπαλος (1-1) με το Τυμπάκι.

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε στο γήπεδο του Τυμπακίου το φιλικό παιχνίδι κόντρα στον ΑΟΤ για τον Εργοτέλη.

Ένα ακόμα ματς με πολλά νέα παιδιά και αρκετά χρήσιμα συμπεράσματα για την συνέχεια της προετοιμασίας. Οι «κιτρινόμαυροι» έδειξαν φανερά κουρασμένοι απ' τις επίπονες προπονήσεις. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τέρμα του Ζαφείρη, ενώ ο Εργοτέλης ισοφάρισε στα τελευταία λεπτά με τέρμα του Κουατένγκ.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Ψιμόπουλος (Σταυρακάκης 60’) , Μίκο (Δασκαλάκης 46’) Θεοδωράκης (Κόλα 60’) Κατσούρι (Σπυριδάκης 46’) , Ντουμάνης (Σαβοϊδάκης 35’) , Πάγια (Στεφανάκης 60’) Ποζατζίδης (Σερβιλάκης 60’) Αλεξάκης (Βουτσάς 46’) Τσαμαντιώτης (Kwateng 60’) Νικολακάκης (Αζίζι 60’) Κωστανάσιος (Πατελάκης 35’).