LIVE: ΟΦΗ-Καβάλα 4-0

Παρακολουθήστε από το Fl News την εξέλιξη του αγώνα Κυπέλου του ΟΦΗ με την Καβάλα.

Με... προίκα το 2-0 του πρώτου αγώνα, η Καβάλα δοκιμάζεται στην έδρα του ΟΦΗ, θέλοντας να διεκδικήσει την πρόκριση στην 6η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Το Fl News σας ενημερώνει για την εξέλιξη του αγώνα...

Συνθέσεις:

ΟΦΗ (Γ. Σιμος): Γουάλι, Κοροβέσης, Μπράουν, Κουτρουμπής, Γιαννούλης, Σταϊκος, Νέιρα, Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Φερέιρα,Φιγκεϊρέντο.

Καβάλα (Π. Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Μαρκόπουλος, Κέρθι, Βόσαλιτς, Ορφανίδης, Μαιδανος, Κουτσούμπας, Χαντί.

Η Καβάλα υποχρεώθηκε σε αλλαγή του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου από τον Δήμιζα καθώς ο πρώτος τραυματίστηκε στην προθέρμανση

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Γ. Δεικτακη

1' Εναρξη αγώνα

10' Παιχνίδι κέντρου για τις 2 ομάδες. Ο ΟΦΗ έχει την κατοχή αλλά δεν βρίσκει εύκολους διαδρόμους

19' Σουτ του Σεμεδο απομακρύνει σε κορνερ ο τερματοφύλακας της Καβάλας

22' Πιέζει ο ΟΦΗ που εχει κλείσει την Καβάλα στα καρέ της

25' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Το σουτ του Τσιλιανίδη απομακρύνεται απο τους αμυντικούς της Καβάλας

38' Γκολ για τον ΟΦΗ. Πολύ ωραίο γκολ απο τον Τσιλιανίδη. 1-0 για τους Κρητικούς

41' Ωραία πάσα του Χαντί στον Μαρκόπουλο, αλλά ο επιθετικός της Καβάλας χάνει την μπάλα από παρέμβαση του Μπράουν

45' Ημίχρονο στο Γεντί Κουλέ

46' Καλή ευκαιρία για την Καβάλα, το σουτ όμως του Βόσαλικ φεύγει ψηλά άουτ

52' 2-0 για τον ΟΦΗ. Υπέροχο γκολ για τους Κρητικούς με εκτελεστή τον Νέιρα ο οποίος με ψηλοκρεμαστό σουτ από τα 30 μέτρα κρέμασε τον Δήμιζα και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα

55' 3-0 για τον ΟΦΗ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Νειρα.

Σκορ πρόκρισης πλέον για τους Κρητικούς

70' Ο Νάστος στη θέση του Γιαννούλη

73' Κεφαλιά του Κουτρουμπή, άουτ η μπάλα

81' Χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας από πλάγια θέση σημάδεψε την εξωτερική πλευρά των δικτύων της Καβάλας

82' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σακόρ στη θέση του Κουτρουμπή

88' Επικίνδυνο σουτ του Νειρα, η μπάλα λίγο έξω από το δοκάρι του Δήμιζα

89' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Καβάλα. Πολύ ωραία μπαλιά του Χαντι στον Αρναούτογλου, αλλά ο τελευταίος χάνει το κοντρόλ και την ευκαιρία για την ομα΄δα του.

90' Στην αντεπίθεση ο ΟΦΗ πετυχαίνει 4ο γκολ με τον Φιγκερειντο ύστερα από ασιστ του Τσιλιανίδη

Τέλος του αγώνα. Ο ΟΦΗ με σκορ 4-0 πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου

Last modified onΤετάρτη, 04 Δεκέμβριος 2019 16:54